kdo je Renei?

Renáta Botošová, fotografka z Ostravy.

Jsem máma, milovnice cestování, férový, kreativní a ukecaný člověk s lidským přístupem.. Velmi dobře se cítím ve společnosti lidí a baví mě lidi propojovat, když to má smysl (networking).

Za 37 let jsem nasbírala různé profesní zkušenosti. Od 18-ti jsem se vrhla na dráhu podnikání po vzoru mých rodičů. I když jsem viděla, že to není růžemi posetá cesta, neodradilo mě to. Volnost a určování si svých podmínek se mi moc líbila.

V každém mém podnikání jsem pracovala ve Photoshopu, tvořila grafiku, webdesign a upravovala nějakým způsobem fotografie.

Zažila jsem velké pády i vzestupy. 

Nakonec mě cesty osudu zavedly až sem, k fotografii. 

Podstoupila jsem několik kurzů fotografování u např. www.mojefotoskola.cz ( kde jsem později na chvíli působila jako lektorka Photoshopu, Lightroomu). Přečetla několik knih, nakoupila si několik výukových videí od různých zahraničních fotografů a shlédla nespočet tutoriálů na YouTube a pak téměř vše převedla do praxe. A co je důležité? I když jsem se naučila spoustu technik, stále si jedu úpravy po svém. Našla jsem si z každého něco a spojila to do své podoby.

Miluji práci s lidmi, tvoření a vymýšlení nových věcí. No a protože pracuji s Photoshopem a Lightroomem denně, řekla jsem si, že své know-how a znalosti předám dál. S lektorováním mám zkušenosti a proto pro mě není problém naučit kohokoli to, co umím. 

Spojila jsem tedy profesionální fotografii, lektořinu a design celkově. 

P.S.: Musím vás předem zklamat. Tato stránka nebude kraťoučká a osekaná…

 

Pár fotek ze zákulisí. 

Lidé vás budou od vaší cesty odrazovat. Je jen na vás, jestli je necháte.

Ráda si hraji s detaily a neuspokojuje mě pouhé vložení presetu na fotku. Když se podívám na slovo fotografie, vidím v něm spojení slov foto a grafika. Sama totiž miluji fotografie. Ráda si je prohlížím a chci mít i ty své krásné. Je to totiž úplně jiné než z telefonu ( a nedejbože, když se telefon sekne, vypne, ztratí a tisíce fotek jsou rázem fuč…).

Když vidím své klienty, kteří mě doporučují dál a jsou s mou prací spokojeni  jsem šťastná. Nemám ráda stereotyp a to se projevuje i na mé tvorbě. 
Stále se učím novým věcem, jdu s dobou a učím se nové techniky. Ráda posouvám své hranice výš a výš. 

 

SONY NEBO CANON?

Začala jsem fotit s Pentax K3, poté jsem velmi rychle přešla na Canon EOS 80D. Hrozně mě ten aparát bavil. Canon umí barvy nádherně vykreslit. Následovalo několik objektivů a hooodně investic. A jelikož fotím svatby, přidala jsem k tomu druhé tělo. Jak šel čas, přišel na svět Sony A7III a mě hned zaujal. V roce 2020 jsem se rozhodla, že mu dám šanci. Uchvátila mě představa nízkého šumu při špatné viditelnosti a jeho úžasná ostrost. Dnes tedy fotím se Sony A7III a zároveň jsem si ponechala jeden Canon EOS 80D. 

 

FOTOATELIÉR? No.. já nevím. Vlastně ANO!

Časem jsem zjistila, že je fajn ho mít. Že mě práce se světly baví a toužím po tom mít své zázemí. Vybavila jsem ten svůj vším, co fotograf k práci potřebuje. A se stropní konstrukcí od FOMEI nemám na zemi kabely nebo stojany. To je absolutní paráda i při focení malých dětí nebo když si přivedete domácího mazlíčka. No a hlavně nezakopáváte o kabel. Pro Brand focení a firemní portréty je pro mě nezbytnou součástí mé práce.
Malé občerstvení s posezením každého potěší a díky plotru/tiskárně CANON IPF 755 mohu fotky svým klientům ihned po úpravě vytisknout i velkoformátově. Vše na místě. Svůj ateliér sem tam pronajímám i jiným fotografům, nebo v něm učím jiné pracovat se světly. 
Fotit zde mohu tedy vše od Vánočního po narozeninové, klasické nebo Velikonoční focení. Prostě si můžeme hrát

Mým cílem je vytvořit pro vás nadčasové fotografie. Obrazy, na které se budete rádi dívat i za 10 LET.

GRAFIKA A ÚPRAVA FOTEK

Lightroom, Photoshop, Camera Raw – to jsou programy, ve kterých upravuji fotky a dělám grafiku. S fotkou vás mohu naučit pracovat velice efektivně. Rychle nebo i pomalu a detailně. Od retuše pleti, úpravu vlasů po složité fotomontáže. Naučím vás i grafiku nebo například práci v Elementoru ( page Builder, ve kterém je vytvořen tento web).

. Je to na vás. On-line nebo i osobně. 

P.S.: malá ukázka střípků grafiky z mé galerie. Mezi mou tvorbu patří i webdesign včetně komplet webu na kterém stojíte, máte-li zájem, napište mi e-mail. 

SUMA SUMÁRUM: 

Rozhodnete-li se pro mé služby, pomohu vám docílit toho, co chcete. Nudit se semnou nebudete. Jak jsem psala výše, jsem normální ženská s lidským přístupem. Neumím škatulkovat lidi. Ať jste malí, velcí, tlustí, tencí – všichni jste pro mě originál. Pokud uvidím, že vám něco trčí nebo vám daná póza nelichotí, řeknu vám to. Prostě se budu snažit, ať se semnou cítíte opravdu dobře a jste spokojeni. 

Těším se na vás. 

Moc.

Vaše Renei, Renáta Botošová