Když děláte to, co vás baví

Mé jméno je renáta botošová

Jsem máma, milovnice cestování, férový, kreativní a upřímě ukecaný člověk s lidským přístupem. Jsem od přírody zvědavý štír a proto mi technika nedělá problém. Velmi dobře se cítím ve společnosti lidí a baví mě lidi propojovat (networking).

Za těch 35 let jsem nasbírala různé profesní zkušenosti. Od 18-ti jsem se vrhla na dráhu podnikání po vzoru mých rodičů. I když jsem viděla, že to není růžemi posetá cesta, neodradilo mě to. Líbila se mi ta volnost, určování si svých podmínek a zodpovědnost sama za sebe. 

V každém mém podnikání jsem pracovala ve Photoshopu, tvořila grafiku, webdesign a upravovala nějakým způsobem fotografie.

Zažila jsem velké pády i vzestupy. Nakonec mě cesty osudu zavedly až sem, k fotografii. Miluji práci s lidmi, tvoření a vymýšlení nových věcí. No a protože pracuji s Photoshopem a Lightroomem denně, řekla jsem si, že své know-how a znalosti předám dál. S lektorováním mám zkušenosti z oblasti fitness a proto pro mě není problém naučit kohokoli to, co umím. 

Spojila jsem tedy profesionální fotografii, lektořinu a design celkově. 

Lidé vás budou od vaší cesty odrazovat. Je jen na vás, jestli je necháte kecat do vašeho života.

Při mém rozhodnutí mě několik lidí odrazovalo. Vždyť koupit si zrcadlovku nebo bezzrcadlovku je v dnešní době dobře dostupné. Dobrý telefon umí krásné fotky, takže nemáš šanci uspět. Každý druhý je fotograf. Ano, některé lidi by tyto argumenty odradily. Na mě ale nefungují.

Vnitřně cítím a věřím tomu, že má práce smysl má. Ráda si hraji s detaily hraji a neuspokojuje mě pouhé vložení presetu na fotku. Když se podívám na slovo fotografie, vidím v něm spojení slov foto a grafie. Tzn. foto a grafika. Sama totiž miluji fotografie. Ráda si je prohlížím a chci mít i ty své krásné. Je to totiž úplně jiné než z telefonu.
Když vidím své klienty, kteří mě doporučují dál a jsou s mou prací spokojeni, jsem šťastná. Je to pro mě hnací motor. Nemám ráda stereotyp a to se projevuje i na mé tvorbě. 
Stále se učím novým věcem, jdu s dobou a učím se nové techniky, které mě hodně baví. 


SONY NEBO CANON?
Začala jsem fotit s Pentax K3, poté jsem velmi rychle přešla na Canon EOS 80D. Hrozně mě ten aparát bavil. Ty barvy umí Canon úžasné. Následovalo několik objektivů a investic. A jelikož fotím svatby, přidala jsem k tomu druhé tělo. Jak šel čas, přišel na svět Sony A7III a mě hned zaujal. Nedávno jsem se rozhodla, že mu dám šanci. Uchvátila mě představa nízkého šumu při špatné viditelnosti a jeho úžasná ostrost. Dnes tedy fotím se Sony A7III a zároveň jsem si ponechala jeden Canon EOS 80D. Zatím mi to tak vyhovuje. Uvidíme časem. 


FOTOATELIÉR? ANO!
Časem jsem zjistila, že je fajn ho mít. Že mě práce se světly baví a toužím po tom mít své zázemí. Je plně vybaven vším, co fotograf k práci potřebuje. Nedávno jsem přidala stropní konstrukcí od FOMEI díky níž nemám na zemi kabely nebo stojany. To je absolutní paráda i při focení malých dětí nebo když si přivedete domácího mazlíčka. Další výhoda je, že nezakopneme o kabel 🙂
Malé občerstvení s posezením každého potěší a díky plotru/tiskárně CANON IPF 755 mohu fotky svým klientům ihned po úpravě vytisknout i velkoformátově. Vše na místě. Ateliér sem tam pronajímám i jiným fotografům, nebo v něm učím jiné pracovat se světly. 
Fotit zde mohu tedy vše od Vánočního po narozeninové, klasické nebo Velikonoční focení. Prostě si můžeme hrát.

 

Mým cílem je vytvořit pro vás nadčasové fotografie. Obrazy, na které se budete rádi dívat i za 10 LET.

NAUČÍM VÁS UPRAVOVAT FOTKY A NEJEN TO
Lightroom, Photoshop, Camera Raw. S fotkami vás mohu naučit pracovat velice efektivně. Rychle nebo i pomalu a detailně. Od retuše pleti, úpravu vlasů po složité fotomontáže. Naučím vás i grafiku nebo například práci v Elementoru. Je to na vás. On-line nebo i osobně. 

SUMA SUMÁRUM: 

Rozhodnete-li se pro mé služby, pomohu vám docílit toho, co chcete. Nudit se semnou nebudete. Jak jsem psala výše, jsem normální ženská s lidským přístupem. Neumím škatulkovat lidi. Ať jste malí, velcí, tlustí, tencí – všichni jste pro mě originál. Pokud uvidím, že vám něco trčí nebo vám daná póza nelichotí, řeknu vám to. Prostě se budu snažit, ať se semnou cítíte opravdu dobře a jste spokojeni. 

Těším se na vás. Moc.

Vaše Renei