focení & kurzy & grafika

kdo je Renei?

Renáta Botošová. 

Jsem máma, milovnice cestování, férový, kreativní a ukecaný člověk s lidským přístupem.. Velmi dobře se cítím ve společnosti lidí a baví mě lidi propojovat, když to má smysl (networking).

Za 20 let jsem nasbírala různé profesní zkušenosti. Od 18-ti jsem se vrhla na dráhu podnikání po vzoru mých rodičů. I když jsem viděla, že to není růžemi posetá cesta, neodradilo mě to. Volnost a určování si svých podmínek se mi moc líbila.

V každém mém podnikání jsem pracovala ve Photoshopu, tvořila grafiku, webdesign a upravovala nějakým způsobem fotografie.

Zažila jsem velké pády i vzestupy. 

Nakonec mě cesty osudu zavedly až sem, k fotografii. Nenarodila jsem se s foťákem v ruce, jako většina. Ale foto a grafické cítění mám prostě v sobě.

Podstoupila jsem několik kurzů fotografování u např. www.mojefotoskola.cz ( kde jsem později na chvíli působila jako lektorka Photoshopu, Lightroomu). Přečetla několik knih, nakoupila si několik výukových videí od různých zahraničních fotografů a shlédla nespočet tutoriálů na YouTube a pak téměř vše převedla do praxe. 

A co je důležité? I když jsem se naučila spoustu technik, stále si jedu úpravy po svém. Našla jsem si z každého něco a spojila to do své podoby. Neustále si vymýšlím nové koncepty a posouvám své hranice dál a dál. Nemám totiž ráda stereotyp.

Miluji práci s lidmi, tvoření a vymýšlení nových věcí. No a protože pracuji s Photoshopem a Lightroomem denně, řekla jsem si, že své know-how a znalosti předám dál. S lektorováním mám zkušenosti a proto pro mě není problém naučit kohokoli to, co umím. 

Spojila jsem tedy profesionální fotografii, lektořinu a design celkově. 

P.S.: Musím vás předem zklamat. Tato stránka nebude kraťoučká a osekaná…

 

Pár fotek ze zákulisí. 

Lidé vás budou od vaší cesty odrazovat. Je jen na vás, jestli je necháte.

Ráda si hraji s detaily a neuspokojuje mě pouhé vložení presetu na fotku. Když se podívám na slovo fotografie, vidím v něm spojení slov foto a grafika. Sama totiž miluji fotografie. Ráda si je prohlížím a chci mít i ty své krásné. Je to totiž úplně jiné než z telefonu ( a nedejbože, když se telefon sekne, vypne, ztratí a tisíce fotek jsou rázem fuč…).

Když vidím své klienty, kteří mě doporučují dál a jsou s mou prací spokojeni  jsem šťastná. Nemám ráda stereotyp a to se projevuje i na mé tvorbě. 
Stále se učím novým věcem, jdu s dobou a učím se nové techniky. Ráda posouvám své hranice výš a výš. 

 

Brand? 

Miluju vytvářet hodnotné fotografie. Takové, které vás vystřelí výš a díky nim vyděláte víc. Když se podívám na klienta, který chce fotografie na web, sítě, prezentace, billboardy apod – mívám většinou nápady hned už při komunikaci s ním. Baví mě vytvářet originální fotky a cílené. A není to pouze focení. Ale zároveň vám mohu přidat xy tipů jak se zviditelnit, jak ty fotky efektivně používat a na co si dávat pozor. Ráda s vámi projdu i web – na který umím fotky přímo upravit tak, ať tam zapadají jak poklička na hrnec. Přijedu za vámi kamkoli. 

Mým cílem je vytvořit pro vás nadčasové fotografie. Obrazy, na které se budete rádi dívat i za 10 LET.

GRAFIKA A ÚPRAVA FOTEK

Lightroom, Photoshop, Camera Raw – to jsou programy, ve kterých upravuji fotky a dělám grafiku. S fotkou vás mohu naučit pracovat velice efektivně. Rychle nebo i pomalu a detailně. Od retuše pleti, úpravu vlasů po složité fotomontáže. Naučím vás i grafiku nebo například práci v Elementoru ( page Builder, ve kterém je vytvořen tento web).

. Je to na vás. On-line nebo i osobně. 

P.S.: malá ukázka střípků grafiky z mé galerie. Mezi mou tvorbu patří i webdesign včetně komplet webu na kterém stojíte, máte-li zájem, napište mi e-mail. 

SUMA SUMÁRUM: 

Rozhodnete-li se pro mé služby, pomohu vám docílit toho, co chcete. Nudit se semnou nebudete. Jak jsem psala výše, jsem normální ženská s lidským přístupem. Neumím škatulkovat lidi. Ať jste malí, velcí, tlustí, tencí – všichni jste pro mě originál. Pokud uvidím, že vám něco trčí nebo vám daná póza nelichotí, řeknu vám to. Prostě se budu snažit, ať se semnou cítíte opravdu dobře a jste spokojeni. 

Těším se na vás. 

Moc.

Vaše Renei, Renáta Botošová